Koronawirus i jego wpływ na ankiety online

badanie opinii

Wiele osób zastanawia się, jakie wpływ ma światowa pandemia COVID-19 na przeprowadzanie oraz realizację ankiet online. Możemy się zastanawiać, czy ankiety online są obecnie popularniejsze; czy dostępność do ankiet wśród społeczeństwa utrzymuje się na tym samym poziomie; jak wpłynęło to na koszty przeprowadzanych badań oraz jakie będą długofalowe skutki pandemii. Obecnie ankiety online są najczęściej wybieraną metodą badawczą w trakcie pandemii.

 

Ankiety online można przeprowadzać izolując się od społeczeństwa

Pandemia to sytuacja, która wpływa bardzo mocno na życie publiczne, a właściwie mu zagraża i nie należy jej lekceważyć. Nawet jeśli jesteśmy młodzi i zdrowi, to aby zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa należy pozostać w domu. Decydując się na przeprowadzenie badania w trakcie trwania pandemii musimy zrezygnować z ankiet bezpośrednich. Najlepszą i najtańszą opcją są ankiety online, które mogą przeprowadzać różne osoby. Pandemia nie dotknęła ankiet online w negatywny osób. Nadal mogą być przeprowadzane, gdyż nie wymagają bezpośrednich kontaktów międzyludzkich. Koszt przeprowadzanych badań nie zmienił się, gdyż przedsiębiorstwa oferujące takie usługi zdają sobie sprawę z obecnie panującej sytuacji rynkowej. Jeśli chodzi o napływ osób biorących udział w ankietach, to choć teoretycznie więcej osób może poszukiwać w Internecie sposobów zarabiania pieniędzy, to wiele osób będzie się również koncentrować na większych problemach - sprawowaniu opieki nad starszymi rodzicami i dziećmi, staraniu się utrzymać jakąś formę dotychczasowego zatrudnienia poprzez pracę w domu, a co najważniejsze, staraniu się uniknąć zarażenia samą chorobą koronawirusa.

 

Ankiety online dla każdego

Ze względu na to, że obecnie nie wszystkie metody ankietowania są dostępne ankiety online są coraz częściej wykorzystywane przez osoby z różnych grup społeczeństwa. Korzystają z nich przedsiębiorcy, a także studenci i uczniowie, którzy badają konkretny segment rynku. Przeprowadzenie ankiety online nie jest skomplikowaną sprawą, lecz aby zebrać rzetelne informacje powinniśmy posiadać podstawowe informacje na temat realizacji badań internetowych. Poprawne stworzenie takiego kwestionariusza jest czasochłonnym zadaniem. Jeśli nie mamy wystarczająco dużo czasu możemy zlecić wykonanie takiego zadanie istniejącym firmom. Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat® oferuje przeprowadzanie różnego rodzaju sondaży. Oferuje nam realizacje ankiety od początku do końca, czyli stworzenie poprawnego kwestionariusza, znalezienie odpowiadającej osobom zlecającym badanie grupy respondentów, a także przeanalizowanie wyników i wyciągnięcie wniosków do dalszej pracy. Koszt takiego badania jest stosunkowo niewielki, a dzięki wykonaniu naszej ankiety przez Biostat® - Centrum Badawczo-Rozwojowe możemy zaoszczędzić sporo czasu i być pewni, że wykonana przez nich ankieta online jest zrealizowana w prawidłowy sposób.

Mam nadzieję, że skutki koronawirusa będą odczuwane krótkoterminowo i nie wpłyną negatywnie na sektor przeprowadzania badań. Dopiero po zakończeniu pandemii będziemy mogli powiedzieć, jak zmienił się świat. Ankiety online są obecnie najchętniej używaną metodą badawczą, gdyż można je przeprowadzać w bezpieczny sposób, nie narażając się na możliwość zachorowania. Każdy respondent może wypełnić ankietę internetową w domu, gdy będzie posiadał dostęp do urządzenia elektronicznego z dostępem do Internetu.