Płatne ankiety przez internet

Kilkanaście lat temu dobrą praktyką na studiach socjologicznych było rejestrowanie się w panelach płatnych ankiet. Dzięki temu studenci już od pierwszych lat studiów mieli kontakt z praktyczną stroną badań. Następnie do zarejestrowania się namawiali swoich znajomych z innych kierunków. Dzięki temu portale badawcze posiadały panelistów o różnorodnych zainteresowaniach, ale w podobnym wieku. Dzisiaj jest to pokolenie trzydziestokilkulatków. Jednak z roku na rok coraz więcej ludzi w Polsce uzyskiwało dostęp do Internetu. W badaniach internetowych coraz częściej uczestniczą więc osoby z różnych grup wieku, mieszkające na wsi i w miastach różniej wielkości, posiadające różne poziomy wykształcenia. Obecnie wynajmując firmę badawczą do przeprowadzenia badania internetowego, zamawiający ma pewność, że przebadany zostanie przekrój polskiego społeczeństwa, jak w największych badaniach PAPI (tradycyjne ankiety papierowe), czy CAPI (badania bezpośrednie wspomagane komputerowo).
 

Uczestnictwo w ankietach

Nie ma nic prostszego niż znalezienie panelu online prowadzonego przez uznaną firmę badawczą, a następnie przejście procesu rejestracji, uzupełnienie profilu i rozpoczęcie funkcjonowania jako respondent płatnych ankiet online. Cały proces jest prosty i niezbyt czasochłonny. Po jego zakończeniu nie trzeba zbyt często logować się w swoim profilu w panelu, należy jednak codziennie sprawdzać skrzynkę e-mail, ponieważ to na nią przychodzą zaproszenia do udziału w badaniach. Po otrzymaniu takiego zaproszenia wystarczy zapoznać się z podstawowymi informacjami o ankiecie – ile czasu zajmie jej wypełnianie, o czym jest, ile można za nią dostać punktów. Na tej podstawie decyduje się, czy wziąć w niej udział. Następnie wypełnia się ją i za każdą zakończoną ankietę otrzymuje się określoną w mailu liczbę punktów. To bardzo ważne, ponieważ za wypełnianie płatnych ankiet nie dostaje się pieniędzy bezpośrednio. Za uzyskane punkty można dopiero otrzymać nagrodę, czy pieniądze nie przelewane na konto bankowe, tylko w systemie płatności elektronicznych, jak PayPal.

 

 

Ankiety online

Ankiety online są jednym z najbardziej przyjaznych sposobów zarabiania przez Internet. Nie tylko dla studentów. To rozwiązanie dla każdego, kto spędza czas w Internecie i kto chce dorobić nie wychodząc z domu, nie inwestując w sprzęt, czy software. Ankiety internetowe są skierowane do osób z różnym wykształceniem, mieszkających w różnych województwach, w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach. Dla każdego, kto ma czas i ochotę, by zarejestrować się w panelu i aktywnie z niego korzystać. To może być nie tylko dodatkowe zajęcie, ale i start w przyszłość badacza.